X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

مقایسه آنتی ویروس های مطرح جهان

رتبه بندی از نظر قدرت شناسایی و حذف ویروس ، Trojan ، Malware ، Worm ، HackTool و سایر بدافزارها.

(بعضی آنتی ویروس ها ، ویروس را شناسایی می کنند اما در نابودی آن ناتوان هستند).

 


رتبه بندی از نظر کمترین تأثیرگذاری بر سرعت سیستم کاربر.

(برای بسیاری از کاربران ، مخصوصاً آن دسته از کاربرانی که کامپیوتر آن‌ها کمی قدیمی شده است و یا آنکه از Laptop استفاده می کنند که عموماً توانایی کمتری نسبت به کامپیوترهای Desktop دارد ، این مسئله مهم است که آنتی ویروس نصب شده ، سبب کـُندی عملکرد کامپیوترشان نشود. اما نباید فراموش شود که هدف اصلی از نصب آنتی ویروس ، ایجاد امنیت و ایمنی است. در رتبه بندی زیر ، اعداد کوچکتر نمایانگر ضعف آنتی ویروس می باشند).

 

رتبه بندی از نظر نصب سریع و محیط ساده و کاربر پسند.

(منظور از محیط کاربر پسند ، محیط زیبا و گرافیکی آنتی ویروس نیست بلکه کار کردن آسان با ابزارها و امکانات برنامه است).

 


 

رتبه بندی از نظر بدست آوردن سریع و آسان کلید یا آنچه برای Active کردن برنامه نیاز است و مدت ماندگاری آن.

(اگر شما کلید اورجینال آنتی ویروس را که در سایت جهت فروش قرار داده شده است ، خریداری نکنید ، برای بدست آوردن کلید رایگان یا Crack برای این آنتی ویروس ، چه میزان باید در اینترنت جستجو کنید؟ اعداد کوچکتر در این رتبه بندی ، نشان از کمیاب بودن و یا نایاب بودن کلید یا Crack برای آن آنتی ویروس دارد و شما باید زمان بیشتری صرف جستجو کنید و اغلب ناموفق خواهید بود).

 

رتبه بندی از نظر دسترسی سریع به سیستم غیرفعال کردن موقت آنتی ویروس برای جلوگیری از حذف یک فایل.

(آنتی ویروس هایی که برای غیرفعال کردن آن ها ، مراحل طولانی تری باید طی نمود ، رتبه پائین تری دارند).


 

رتبه بندی از نظر دفعات Update شدن در طول روز و حجم دانلود شده.

(از آنجا که هر لحظه ، ویروس جدیدی ساخته نمی شود ، بنابراین به روز رسانی مکرر آنتی ویروس ها در طول روز ، فقط به دلیل چک کردن قانونی‌بودن یا نبودن کلید فعال سازی است و یا Block کردن وب‌سایت هایی که قوانین Copy Right را رعایت نمی کنند ؛ بنابراین به روز رسانی‌های مکرر و با حجم زیاد ، از ضعف‌های یک آنتی ویروس به شمار می رود و در گراف زیر ، عدد کوچکتری دارند).

 

رتبه بندی از نظر ضعف کمپانی سازنده در خطرناک شناختن وب سایت ها و نحوه‌ی برخورد با آنها.

بعضی کمپانی ها ، وب‌سایت ها را به دلیل رعایت نکردن قوانین Copy Right مسدود کرده و آلوده معرفی می کنند که این باعث شده است کاربران ناآشنا گمراه شده و گمان کنند این وب سایت ها ، باعث آلوده شدن کامپیوتر آنها خواهند شد که در حقیقت چنین نیست. اینگونه دسته‌بندی ، ضعف یک آنتی ویروس محسوب می شود که سایت های آلوده را از چنین سایت هایی متمایز نمی کند. آنتی ویروس هایی که در رتبه بندی زیر ، عدد کوچکتری دارند ، در این زمینه مشکلات زیادی را برای کاربران ایجاد کرده اند).


 

رتبه بندی از نظر سرعت Scan کردن کل سیستم (Full System Scan).

(البته سرعت Scan کردن سیستم شما به توانایی کامپیوتر شما و همچنین حجم و نوع فایل هایی که در اختیار دارید نیز بستگی دارد)

 


 

رتبه بندی از نظر شناسایی اتوماتیک Removable Disk ها مانند Flash Memory پس از اتصال به درگاه USB.

(دسترسی به قسمتی که به شما اجازه می دهد پیش از اجرای فایل های درون Flash Memory ، آن ها را مورد Scan یا ویروس‌یابی قرار دهید در بعضی آنتی ویروس ها بسیار ساده و در بعضی آنتی ویروس ها با کمی جستجو در تنظیمات و Menu ها صورت می گیرد و از آنجا که امروزه اغلب ویروس ها از طریق اینگونه سخت‌افزار ها انتقال می یابند ، آنتی ویروسی مناسب تر است که به طور خودکار ، پس از اتصال Flash Memory ، آن را شناخته و به شما پیام Scanning بدهد و یا اگر چنین نیست ، دسترسی به بخش Scan کردن غیر‌خودکار ، ساده تر و سریع تر باشد. آنتی ویروس هایی که در رتبه بندی زیر عدد کوچکتری دارند ، در این بخش ، کمی ضعف دارند ، اما همه آنتی ویروس ها بخشی برای Scan کردن غیراتوماتیک دارند).