کار و فناوری فین هرمزگان

کار و فناوری فین هرمزگان

مقاله - نمونه سوال -طرح های اره مویی- انیمیشن - فیلم -طرح درس - فعالیت کارگاهی - رایانه - سرگرمی
کار و فناوری فین هرمزگان

کار و فناوری فین هرمزگان

مقاله - نمونه سوال -طرح های اره مویی- انیمیشن - فیلم -طرح درس - فعالیت کارگاهی - رایانه - سرگرمی

طرح درس واحد ۲ حرفه وفن سوم

بسمه تعالی

ماده درسی : حرفه و فن پایه سوم                                   

موضوع درس : الکترونیک ص 34 کتاب                           مدت : 45 دقیقه         

نام دبیر :                                  تعداد دانش آموزان : 25              تاریخ :                      

((اهداف کلی))

الف) دانش آموز با قطعات الکترونیکی وکاربرد آنها آشنا شود.

ب) دانش آموز کمیت های الکتریکی را درک کند.

ج) دانش آموز با دستگاههای اندازه گیری کمیت های الکتریکی (مالتی متر ) آشنا شود.

((اهداف رفتاری))

الف)دانش آموزکاربرد قطعات الکترونیکی (سلف-ترانزیستور و...) را تعریف کند.

ب) دانش آموز کاربرد سلف و ترانزیستور را در مدارات مشاهده کند.

ج) دانش آموز کمیت های الکتریکی را با استفاده مالتی متر دیجیتال و آنالوک اندازه گیری نماید.

((روش تدریس))

الف)توضیحات دبیر پیرامون قطعات الکترونیکی و مالتی متر(روش سخنرانی)

ب ) آموزش کاربرد مولتی متر اندازه گیری مقاومت و غیره (روش عملی)

ج)ساخت مدار کار  ترانزیستور توسط دبیر و آزمایش آن برای فراگیران (آزمایشی)

((مدل کلاس و گروه آزمایشی))

الف) دانش آموزان در جایگاه خود در کارگاه مدرسه قرار می گیرند ( هنگام سخنرانی دبیر)

ب) دانش آموزان در گروه چند نفره مشغول آزمایش یا مشاهده و کاربرد وسایل می باشند (نظارت دبیر)

((رسانه آموزشی ویژه))

الف)کتاب درسی   

ب)کتابهای غیر درسی در سطح نوجوانان    

ج)رایانه و نرم افزار power point

((ایجاد ارتباط و  انگیزه سازی))

الف ) دانش آموزان می توانند به صورت مشارکتی و با راهنمایی دبیر انواع مدارات الکترونیکی ساده را از شبکه اینترنت و یا منابع دیگر تهیه نموده ودر اختیار همکلاسیهای خود قرار دهند.

((ارزشیابی تشخیصی))

الف)  قطعات الکترونیکی را نام ببرید و کاربرد هرکدام را تعریف کنید.

ب)آیا مولتی متر را مشاهده کرده اید و کاربرد آن را می دانید؟

ج)آیا تا به حال کیت الکترونیکی درست کرده اید؟

د) آیا مقدار مقاومت را می توانید تشخیص دهید؟

((فعالیتهای معلم  دانش آموز))

الف ) تشخیص قطعات الکترونیکی و شناسایی پایه های آنها

ب) اندازه گیری مقاومت و ولتاژ باتری  با استفاده از مولتی متر

ج) آزمایش مدار کار ترانزیستور  

((ارزشیابی تکوینی و پایانی))

الف ) پایه های یک ترانزیستور را نام ببرید

ب) کاربرد سلف را بیان کنید.

ج ) کاربرد انواع  مولتی متر را بیان کنید 

((فعالیتهای خلاقانه دانش آموز))

دانش آموزان مستعد و علاقه مند به صورت گروهی و مشارکتی می توانند با استفاده از ترانزیستورهای قوی مدار چشمک زن کتاب را تقویت نموده و برای مراسم مدرسه خصوصا دهه مبارکه فجر جهت تزیین و چراغانی مدرسه یا کلاس درست نمایند. ( نقشه کامل به آنها داده می شود)

((تعیین تکلیف))

الف)فردی: دانش آموزان مطالب درس را برای جلسه آینده مطالعه کنند.

ب)گروهی:هر گروه از دانش آموزان وسایل مدار ص33 کتاب (چشمک زن دو لامپی) را تهیه کرده تا در جلسه آینده ساخته شود (با استفاده از برد یا فبیر مدار چاپی)

 

نظرات 0 + ارسال نظر
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد